“Když nepřijdete na operu, přijde opera za Vámi!”
RUN OPERUN je umělecký kolektiv založený v roce 2015. Jeho hlavním cílem je přiblížit operu publiku, kterému je tento žánr vzdálený. Kolektiv reaguje na současně dění ve světě a staví operu jako rovnocenného partnera mezi další obory kulturního průmyslu.


Samotní tvůrci a tvůrkyně operních představení studují nebo studovali umělecké obory jako: režie, dramaturgie, scénografie, light design, herectví, zpěv, hudební nástroje či hudební produkce. Cílem kolektivu je vytvořit komunitu umělců a umělkyň, kteří navzájem sdílí hodnoty, o kterých navzájem diskutují. Vytvářejí tak ucelené projekty s jasnou vizí. V současné době se vedení spolku stává novým vedením opery a operety v Moravském divadle v Olomouci. Na pozici šéfky opery a operety nastupuje Veronika Loulová, post šéfdramaturgyně bude zastávat Vilma Bořkovec a pozici šéfky managementu Adriána Spišáková.


Zakladatelkou spolku je Veronika Kos Loulová, operní režisérka, která umělce a umělkyně sdružuje v tomto projektu již od svých devatenácti let. Za tuto dobu se jí s kolegy a kolegyněmi povedlo získat opakovanou podporu několika důležitých českých institucí, jako jsou Magistrát hl. m. Prahy, Ministerstvo kultury ČR a Akademie múzických umění v Praze.

Náš týmMartina Watzková
Producentka Mahulena Vondrášková
Producentka

Veronika Kos Loulová
Zakladatelka RUN OPERUN
a operní režisérka Vilma Bořkovec
Dramaturgyně a operní režisérka

Adriána Spišáková
FundraiserkaMahulena Vondrášková
Vocal coach a hudební nastudování 

Anna Novotná Pešková
Hudební nastudování
Tomáš Vondráček
Technická produkce

Matěj Kos
ScénografieJudita Mejstříková
Light design

Justina Urbanová
Make-upVojtěch Hanyš
Kostýmy

Marek Bulíř, Jáchym Moravec, David Babka
Grafika a animace


Líbí? Sleduj nás na instagramu!