Thriller Figarova svatba

 

Operní společnost Run Operun uvádí klasickou Mozartovu komedii Figarova svatba v novém rozměru.

Klasicistní komedii uvidíte jakoby se děla Vám. Je vtipné, že Vás někdo podvádí se služkou, že jako žena máte nižší postavení, nebo že Vás využívají pro pěníze? Ne. Proto na Vás čeká psychotriller mravů a ne lascivní komedie.

Hrabě a hraběnka prožívají manželskou krizi. Figaro a jeho milovaná Zuzana upadají do vyčerpávající hry milostných intrik a každá z postav prochází charakterovým přerodem. Otázkou je: Umře někdo? Kromě nového pojetí týmu Run OpeRun zahrnující režii Veroniky Loulové, dramaturgii Pavla Klusáka a spoustu mladých talentů, uvidíte v roli Hraběte Vladimíra Chmela. Vladimír Chmelo je držitelem Ceny Thálie, který ztvárnil několik rolí v Metropolitní opeře, milánské La Scale a v dalších významných operních domech po celém světě.

Premiéry proběhly 2. června a 4. června ve Venuši ve Švehlovce. 

 

Režie: Veronika LoulováThriller Figarova svatba_plakát

Dirigent: Lukáš Klánský

Kostýmy: Filip Jakab

Scéna: Marek Špitálský

Choreografie: Adam Eduard Orszulik

Dramaturgie: Pavel Klusák

 

 

 

 

 

Mozart na Stalinovi

 

První realizace operního open-air představení Kouzelná flétna proběhla 14. září 2016 na místě bývalého Stalinova pomníku. Na provedení Kouzelné flétny spolupracovali jak členové Run OpeRun, tak především studenti HAMU, ČVUT, stejně jako profesionálové z Národního divadla. Kvůli projektu v Praze se sjeli profesionálové nejen z České republiky a Slovenska, ale například i z Gruzie a Sýrie. Událost se uskutečnila roku 2016, kdy mimo jiné proběhlo 260. výročí narození
W. A. Mozarta a zároveň uplynulo 225 let od premiéry Kouzelné flétny. Projektu poskytla záštitu Hudební a taneční fakulta Akademie Múzických umění (HAMU), MČ Praha 7, Institut Intermédií (IIM) spadající pod České vysoké učení technické (ČVUT) podpoří akci zápůjčkou veškeré světelné techniky. Mediálním partnerem akce je Český Rozhlas Vltava.

                            Obsazení:

                            Tamino – Daniel Matoušek
                            Pamina – Anne Marie Krčková

Kouzelná flétna
Mozart na Stalinovi

                            Papageno – Andrej Beneš
                            Papagena – Eliška Gattrringerová
                            Královna noci – Michaela Růžičková
                            Sarastro – Daniel Klánský
                            1. dáma – Veronika Holcová
                            2. dáma – Olga Effemberková
                            3. dáma – Kateřina Oplová

     Dirigent – Vít Spilka
     Režie – Veronika Loulová

 

 

 

Kde nás můžete dále zastihnout?

Pravidelně vystupujeme v Café Záhorský v pražských Dejvicích a to zpravidla každou poslední neděli, kdy vystupujeme v průběhu tematického brunche (italský/francouzský/český/…), nepravidelně pak po různých prostorech (kavárny/bary/galerie/vysoké školy/venkovní zajímavé prostory) a to nejen po celé Praze, sledujte náš Facebook pro aktuální program, novinky a informace!

 

Kde všude jste Run Operun již mohli zastihnout?